Bacak Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır? Fiyatları

Bacak estetiği çoğunlukla kadınlar tarafından tercih edilen bir estetik türüdür. Kadınlar için vücut güzelliği önemlidir ve bacak güzelliği de vücut güzelliğinin önemli bir parçasıdır. Bacakların doğal görünüm dışında fazla kalın olması ya da çok ince görülmesi ya da çarpık veya asimetrik olması kadınlar için rahatsız edici bir durumdur.

Bu rahatsızlıklar sadece görünüş açısından insanı rahatsız etmemekte, bu rahatsızlıklara sebep kadınlar genellikle psikolojik olarak da bir takım rahatsızlıklar hissetmektedir. Vücudunun herhangi bir yerinde güzel görüntü olmadığını düşünen kadınlar genellikle özgüven eksikliği yaşar. Bazen bacağın tamamı değil bacağın bir bölgesinde de problem olabilir. Bunlar ayak bileğinin fazla ince olması olabilir, dizlerde anormal çıkıntılar olması gibi rahatsız edici durumlardır.

Bacakları çarpık olduğu için çirkin görüldüğünü düşünen kadınlar daha çok istediği kıyafetleri yemekten şikayetçidir ve güzel görünmediğini düşünür. Bu düşünceler kadınların günlük yaşamını da etkiler. Ne kadar görüntüsünden dolayı estetik yaptıran daha çok kadınlar olsa da günümüzde artık erkeklerde dış görünümüne son derecede önem verir ve buu sebeple erkekler de bu tarz estetik yaptırmaya başlamıştır.

Bacak Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır? Fiyatları
Bacak Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır? Fiyatları

Bacak Estetiği Nedenleri

  • Fazla kalın ya da çok fazla ince bacaklar estetik yaptırılır.
  • Bacaklar çok karşılaşılan estetik yaptırma sebebi olarak karşımıza çıkar.
  • İki bacağın kalınlık olarak birbirine benzememesi yani asimetrik bacaklar da bir diğer estetik sebebidir.
  • Dizlerde görülen problemler, örneğin dizlerin normale göre birbirine daha yakın olması şeklindeki bozukluklar da bir diğer estetik sebebidir. Bu rahatsızlığa X bacak denir.
  • Yine bir diz rahatsızlığı olan O bacak, yani dizlerin birbirine uzak durduğu rahatsızlık da bir estetik nedenidir.

Çarpık Bacak Tedavisi

Çarpık bacak iki şekilde ortaya çıkabilir. Bunlardan birincisi kemiklerin eğri olmasıdır. Bu kemik eğriliği daha çok çocuklukta ortaya çıkar ve D vitaminin eksik olmasından kaynaklanan bir rahatsızlıktır. İkincisi ise yağ dağılımındaki orantısızlık sebebiyle ortaya çıkan çarpıklıktır. Bu her iki rahatsızlıkta da yağ takviyesi ile asimetrik görüntü ortadan kaldırılabilir ya da fazla yağ olan kısımdan bir miktar yağ alınarak simetrik görüntü elde edilir.

Bacak İnceltme

Bacak inceltme alt bacak ya da üst bacakta olabilir. Ağır spora rağmen incelmeyen inatçı yağlar operasyon ile alınarak bu inatçı yağlardan kurtulma yoluna gidilir.

İnce Bacak Estetiği

Çöp bacak rahatsızlığı denilen bacakların aşırı ince olması ve kilo alınmaması durumudur. Bu rahatsızlık bacaklara yağ takviyesi yapılarak giderilir.

Bacak Estetiği Fiyatları

Bacak estetiği fiyatları yıldan yıla ve doktordan doktora değişkenlik gösterir. Estetik ameliyatı olacağınız lokasyonda fiyatı etkiler. Bacak estetiği fiyatları 2021 için doktorunuza sormanızı tavsiye ederiz.

İnstagram Sayfamız >>
Instagram
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
fen bilimleri test
0
Sende Yorumda Bulun..x
()
x