Anne Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır?

Anne estetiği nedir? Hamilelik sürecinden sonra vücutta çeşitli deformasyonlar ortaya çıkabilir. Anne estetiği fiziksel problemlerin giderilmesi için kesin çözüm yöntemidir. Anne estetiği nedir, nasıl yapılır cevapları yazımızda.

Annelik estetiği doğum sonrası görülen fazla kilolardan kaynaklı fiziksel kusurların ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Hamilelik sürecinde alınan fazla kilolar daha sonradan geri verilse bile, vücudun eski haline geri dönmesi zor olabilir. Özellikle bu süreçte göğüslerin sarkması, karın ve bacak deformasyonları kadınların en fazla şikâyet ettiği konular arasındadır. Anne estetiği yöntemi kısa sürede sonuç vermesiyle hamilelik deformasyonlarını gidermek için en fazla başvurulan seçeneklerden biri haline gelmiş durumdadır.

Anne Estetiği Nedir?

Anne Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır?
Anne Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır?

Anne estetiği hamilelik dönemi ve hamilelik dönemi sonrasında vücutta meydana gelen kusurların giderilmesi konusunda ön plana çıkar. Bu yöntem kısa süre içinde vücudun sağlıklı ve genç bir hale gelmesine yardımcı olmaktadır. Doğumun akabinde emzirmeden kaynaklı olarak ortaya çıkan göğüs bölgesinde sarkıklık, kalça bölgesinde oluşan yağlanma, karın bölgesindeki deformasyonlar vs. anne estetiğinin konuları arasındadır. Karın gerdirme, karın bölgesinde bulunan fazla yağları aldırma gibi cerrahi operasyonlar sayesinde vücudun eski formuna geri dönmesi sağlanır. Kişisel isteklere bağlı kalarak değişim tek bir doğrultuda değerlendirmeye alınır.

Anne Estetiği Amaçları

Hamilelik sürecinde vücudun pek çok bölgesinde değişiklikler ortaya çıkabilir. Cilt, karın bölgesi, genital bölge vs. bölgelerde çeşitli değişiklikler görülebilir. Temel olarak anne estetiği uygulaması hamilelik sürecinin akabinde ortaya çıkan vücut deformasyonlarının tek bir paket halinde ortadan kaldırılmasına yardımcı olmaktadır. Vücutsal deformasyonlar hem fiziksel hem de ruhsal olarak olumsuz sonuçlar ortaya çıkarabildiğinden, annelik estetiği yöntemi üzerinden bu durumlara da çare aranmaktadır. Annelik estetiği yöntemi pek çok farklı operasyona gerek kalmadan vücudun tek bir seans eşliğinde toparlanmasına yardımcı olur. Operasyon sayesinde vücudun mümkün olan en iyi haline geri döndürülmesi amaç edinir. Annelik estetiği operasyonu için en uygun adaylar altı ay önce anne olmuş kişilerdir. Doğumdan hemen sonra vücudun dinlenerek kendini iyileştirmesi için belli bir süre tanınması gerekir. Bu nedenle bu estetiği en az altı ay önce doğum yapmış kişilerin yaptırması önerilmektedir. 

Anne Estetiği Nasıl Yapılır?

Anne estetiği çeşitleri arasında liposuction, karın germe, göğüs toparlama ve büyütme gibi teknikler yer alır. Göğüs toparlama estetiği sayesinde hamilelik döneminden sonra sarkan ve şişen göğüslerin eski görünümüne geri döndürülmesi amaç haline getirilmektedir. Bu işlem göğüs bölgesine protez silikon yerleştirilerek yumuşak dokuların çıkarılması sayesinde yapılır. Doğru bir operasyon sayesinde çok kısa süre içinde dik ve düzgün göğüslere sahip olmak kolaydır.

Karın germe estetiği, hamilelik ve sonrasında karın bölgesinde oluşan fazla yağların çıkarılmasını amaçlar. Bu işlem sayesinde düz bir karın yapısına sahip olmak mümkün hale gelecektir. Bikini çizgisinden başlayan bir kesinin sayesinde üst bölümdeki deri çekilerek karın bölgesinin sıkılaştırılması sağlanır. Bu sayede karın bölgesinde yer alan yumuşak ve gevşemiş deriler sıkılaştırılır. Kolay ve basit bir operasyon olan bu yöntem kadınların kısa süre içinde düz bir karına sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Liposuction yöntemi ise vücudun çeşitli bölümlerinden yağ alınmasını ifade etmektedir. Sırt bölgesi, kol ve karın, basenler gibi farklı bölgelerden bu teknik sayesinde yağ alınabilir. Bu işlem vücudun çok daha kısa süre içinde sağlıklı bir görünüme ulaşması açısından birebirdir. Anne estetiği yöntemleri arasında sayılan bu yöntem doğumdan bir süre sonra uygulanan başarılı sonuçlar vaat eden bir yöntemdir.

İnstagram Sayfamız >>
Instagram
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
fen bilimleri test
0
Sende Yorumda Bulun..x
()
x