Ameliyatsız Burun Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır?

Birçok kişi farklı nedenlerle burun estetiği yaptırmak ister. Kozmetik kaygıların yanı sıra solunum problemlerini gidermek için burun estetiği operasyonları gereklidir. Rinoplasti olarak da bilinen bu operasyonlar açık veya kapalı teknikle yapılmaktadır.

Burun estetiği ameliyatı sonrasında kişinin belli bir iyileşme dönemi vardır. Şişlik ve ödem geçtikten sonra normal hayata döndü. Ayrıca ilk ameliyattan sonra sorunlar ortaya çıktığı için ikinci bir ameliyat gereklidir. Bu noktada birçok kişi ameliyatsız yöntemler ve rinoplasti olup olmadığını merak etmektedir. Bu noktada ameliyatsız rinoplasti ile burun ile ilgili kozmetik ve sağlık sorunlarının herhangi bir işlem yapılmadan giderileceği söylenebilir.

Ameliyatsız Burun Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır?
Ameliyatsız Burun Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız Rinoplasti Nedir?

Enjeksiyon Burun Estetiği veya 15 Dakikalık Operasyon olarak bilinen bu işlem sayesinde birçok kişinin cerrahi bir işlem geçirmesi engellenmektedir. Bu işlemin riski daha az olmakla birlikte, aynı zamanda daha ucuzdur. Aynı zamanda rinoplastiye göre daha az ağrı hissedilir. Kesinti süresinin de daha az olduğu unutulmamalıdır. Ameliyat maliyetini karşılayamayan veya bıçak altına girmekten korkanlar için ameliyatsız rinoplasti şarttır.

Ameliyatsız rinoplasti; Rinoplastinin yaptığı her şeyi yapamaz. Özellikle büyük bir burnun boyutunu küçültmek mümkün değildir. Bununla birlikte, simetri oluşturmak veya kontur düzensizliklerini ortadan kaldırmak dahil olmak üzere birçok yararlı işlem sunabilir. Bu sayede burnu yüzde küçültebilir. Ameliyatsız burun estetiğinin faydalarından bahsetmek gerekirse;

  • Burundaki yumru görünümünü ortadan kaldırmak
  • Burundaki tümsekleri veya olukları ortadan kaldırır veya azaltır
  • Simetri geliştirir
  • Burun estetiğinde olduğu gibi düşen burun ucunda kaldırma etkisi yaratır
  • Burundaki düz köprünün ayarlanması
  • Yuvarlak bir ucu görünür yapar
  • Kepçe burun şeklinin düzeltilmesi

Ameliyatsız Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız burun estetiği sayesinde pürüzsüz ve simetrik bir burun görünümü elde etmek mümkündür. Bu görünümü elde etmek için doldurulacak alanlara küçük miktarlarda enjekte edilebilir bir dolgu maddesi enjekte edilir. Mikrodamlacık tekniği kullanılarak minimum miktarlarda şarj enjekte edilir. Ameliyatsız rinoplasti hakkında bilinmesi gereken bir detay var. Bu süreç bir anda durmuyor. Ortalama 4-6 hafta sonra birkaç seans sonra bu işlemler tamamlanır.

Enjeksiyon işlemi tamamlandıktan sonra vücut belirli bir savunma mekanizması uygular. Dolgu malzemesi çevresinde doğal bir doku oluşturulur. Bu şekilde bölgede daha fazla hacim yaratılır. Bu nedenle, tüm enjeksiyon seanslarının başarılı olma olasılığı yoktur. Doktorun değerlendirmesinden sonra hastanın daha kaç enjeksiyona ihtiyacı olup olmadığı belirlenir. Yani subjektif bir süreç sonrasında ameliyatsız burun estetiğinin başarılı olup olmadığına doktor ve hasta karar verecektir.

İnstagram Sayfamız >>
Instagram
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
fen bilimleri test
0
Sende Yorumda Bulun..x
()
x